Fudbal od prošlog vikenda 23-24 avgust

Odigrane utkmice

FK Srbobran u drugom kolu VFL Bačka zabeležio i drugu pobedu. Na stadionu u Šumici, gol je postigao u poslednjim trenucima utakmice Radojica Jovanović.

Subota 23.08. Stadion u Šumici
II kolo VFL Bačka
FK "Srbobran" - FK "Tisa" Adorjan 1:0

Svih devedeset minuta vodila se izjednačena borba na terenu. Nekoliko izglednih šansi ostalo je neiskorišteno, lopta prosto nije htela u mrežu. Konačno u 92 minutu, Radojica Jovanović je potpuno neizvesnu utakmicu rešio golom i svoju ekipu doveo do pobede.

Tako je FK "Srbobran" na početku prvenstva zabeležio maksimalan učinak i posle dva kola ima šest bodova.

FK "Mladost" iz Turije gostovao je u Somboru i podelio bodove sa domaćom ekipom "ŽAK". Turinci su ispustili pobedu u poslednjim trenucima utakmice. Oni su na odmor otišli sa povoljnim rezultatom, jer u prvih 45 minuta uspeli su da uguraju loptu u mrežu domaćina, tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 0:1. Usledilo je izjednačenje, Turinci su ponovo poveli i u poslednjim trenucima utakmice mali pad koncentracije i "ŽAK" je izjednačio na 2:2. To je bio i konačan rezultat utakmice u Somboru.

16 Bačka (P) 2 0 0 2 0 7 -7 0

U trećem kolu FK Srbobran igra u Feketiću u subotu 30.08, domaćin je FK Jadran, a Mladost iz Turije po prvi put u ovoj sezoni izaći će pred svoju publiku u Turiji. U goste im dolazi FK Subotica. Utakmica se igra u nedelju 31.08. a početak je zakazan za 16.30h.

Ovog vikenda takmičenje je započeo i klub sa stadiona kraj Rajčurske česme. Na fudbalske terene, u novoj sezoni istrčali su klubovi koji se takmiče u PFL Novi Sad. "Ovnovi" su takmičenje započeli podelom bodova.

Nedelja 24.08.
FK Mladost Radost - FK Tvrđava Bač 1:1

I pored nerešenog rezultata, navijači kluba sa Rajčura mogu da budu zadovoljni prikazanim fudbalom i zalaganjem svih igrača koji su juče branili boje FK" Mladost Radost". Strelac prvog gola u prvom takmičenju u okviru PFL Novi Sad za domaću ekipu bio je Novaković.

U drugom kolu FK "Mladost Radost" gostuje na vrućem terenu u Šajkašu, a domaćin je uvek neugodna ekipa FK "Borac".
Međuopštinska liga Vrbas - Titel - Žabalj

Prvenstvo gostovanjem započeo je FK "Napredak" iz Nadalja. Proteklog vikenda odigrane su i prve utakmice u ovoj sezoni u okviru takmičenja MFL Vrbas - Titel - Žabalj. Nadaljčani su gostovali u Gospođincima i izgubili 2 : 1 od FK Jedinstvo.

Napredak u drugom kolu dočekuje u Nadalju FK "Budućnost" iz Savinog Sela. Utakmica se igra u nedelju 31.08. a početak je u 16.30h.