Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Srbobran nezaustavljiv, plavi sa Vašarišta vrebaju lidersku poziciju

Kakav niz fudbalera Srbobrana! Plavi sa Vašarišta su zabeležili četvrtu vezanu pobedu, pa u dobrom ritmu, sa drugog mesta vrebaju lidersku poziciju na tabeli.

Ovoga puta, na gostujućem terenu u Odžacima pao je Tekstilac, a konačni rezultat glasio je 3:1 (3:0) za izabranike trenra Kneževića u meču odigranom u okviru 7. kola Vojvođanske lige Sever nedelju, 1. oktobra 2017. godine.

Ekipi sa stadiona u Šumici ne predstavlja razliku to da li igraju kod kuće ili na strani. Oni ruše sve redom, a poslednja žrtva ove sjajne serije bez poraza (pet pobeda i dva remija) bio je klub iz Odžaka. Tekstilac je prvi tim u ligi koji je uspeo da zatrese mrežu Srbobranaca, i to tek posle penala.

Vašarišćani su pitanje pobednika rešili već u prvom delu igre za svega osam minuta. Poveli su izabranici stratega Miroslava Kneževića golom napadača Branislava Hađinca koji je u 35. minutu  sa ivice šesnaesterca šutirao snažano i pogodio metu. On je samo pet minuta kasnije, posle kontre njegovog tima, povećao prednost na 2:0, a tačku na ovaj furiozni period gostiju stavio je Vujičić kada je pred veliki odmor po treći put savladan golman Tekstilca Marković.

Odžačani su sačuvali obraz pogotkom  Latinovića sa bele tačke u poslednjim trenucima utakmice sa koje su Srbobranci zasluženo vratili kući sa tri boda u džepu.

Srbobran je igrao u sastavu: Latinović, Ubović, Apić, Darko Tešanović, Ikrašev (Nemanja Tešanović), Bubnjević, Pejović, Vujičić (Španović), Kosović, Hađinac, Marjanov (Kosmajac).

Naredni prvenstveni okršaj za plave sa Vašarišta zakazan je za subotu, 7. oktobra od 15 časova i 30 minuta kada će u Šumici biti domaćini ove sezone očajnom Tavankutu.