Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Šumica neosvojiva tvrđava, Srbobran ruši sve redom!

Fudbaleri Srbobrana su ozbiljan takmac za lidersku poziciju! Plavi sa Vašarišta već u šest utakmica ove sezone ne znaju šta znači poraz, kao ni kako je primiti gol. Sjajan niz nastavljen je i na stadionu u Šumici gde su izabranici Miroslava Kneževića pogocima kapitena Ikraševa i napadača Marjanova nadigrali Potisje iz Kanjiže sa 2:0, u susretu koji je odigran u okviru 6. kola Vojvođanske lige Sever u subotu, 23. septembra 2017. godine.

Nemaju nameru momci koji brane boje Srbobrana da stanu, već nastavljaju sa praksom da pružaju furiozne partije iz kola u kolo. Pogled na tabelu govori sve, a ona kaže da se Vašarišćani nalazi na drugoj poziciji sa četiri pobede i dva remija i osvojenih 14 bodova. Ove sezone odbrana ni jednom nije kapitulirala, što je čini jedinim klubom u ligi kome je to pošlo za nogom. Sa druge strane, mrežu rivala su tresli sedam puta, što je sasvim dovoljno da dišu za vrat prvoplasiranoj Mladosti iz Bačkog Petrovca koja ima beži svega dva boda. Ono što je još zanimljivo je da na domaćem terenu Srbobranci imaju maksimalan učinak od tri trijumfa što stadion u Šumici čini neosvojivom tvrđavom!

Novi dresovi sa ispisanim imenom sponzora na prednjoj strani kao da su dali dodatni podstrek pulenima trenera Kneževića. Plavi sa Vašarišta su do prednosti stigli sredinom prvog poluvremena, tačnije u 23. minutu kada je Borislav Ikrašev sa kapitenskom trakom na ruci nadmudrio protivničkog golmana i doveo svoj tim u vođstvo. Nešto kasnije, dok su igrači Potisja, čija je oprema podsećala na minhenski Bajern, više imali loptu u nogama, fudbaler gostiju je pogodio prečku, a zatim su Srbobranci preuzeli inicijativu. Kao rezultat toga,  špic Aleksandar Marjanov posle prodora u 37. minutu igre plasira loptu iza protivničkog čuvara mreže i povećava na 2:0.

Golgeter - Aleksandar Marjanov (desno) proslavlja pogodak

U drugom poluvremenu se uglavnom igralo između dva šesnaesterca, a zanimljiva situacija je viđena kada je fudbaler domaćih umesto da šutira na gol, pokušao da proigra saigrača, pa je tako izgledna šansa otišla u nepovrat. Pogodio je petnaest minuta pred kraj rezervista Vuk Španović i prečku, pa se slobodno može reći da je konačni skor mogao da izgleda i drugačije.

Inače, zanimljivo je da je na ovom meču sudijsku trojku činila jedna devojka. Ona je imala ulogu pomoćnog sudije, a tokom drugog poluvremena je morala da napusti dužnost jer je doživela povredu, pa je fudbaler Srbobrana Goran Tešanović, koji je sa tribina pratio ovaj duel, pozvan da obuče opremu i zameni ovu damu. Izabran je upravo on, jer za Tešanovića nije nepoznanica da se nađe i u ulozi arbitra.

Srbobran je igrao u sastavu: Pupovac, Ubović, Apić, D. Tešanović, Bojović, Pejović, Kosović, Bubnjević, Ikrašev (k), Hađinac, Marjanov.

U narednom kolu, Srbobranci putuju u Odžake gde se u nedelju, 1. oktobra od 15 časova i 30 minuta sresti sa Tekstilcem koji igra u očajnoj formi i nalazi se na pretposlednjem mestu tabele sa učinkom od jedne pobede, remija, četiri poraza i čak 17 primljenih golova. Navijači i igrači plavih sa Vašarišta se nadaju da će se ta brojka povećati posle vikenda.