Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Kosović za trijumf Srbobrana, bez bodova za Mladost i Napredak

Ostvarili su Srbobranci i drugu pobedu od kada je na klupu seo trener Miroslav Knežević. Pred njegovom ekipom stajala je prepreka u vidu Poleta iz Karavukova, ali ona je uspešno preskočena zahvaljujući iskusnom Nikoli Kosoviću. Ovaj vezista bio je jedini strelac u utakmici odigranoj na gostujućem terenu u subotu 16. septembra 2017. godine u okviru 5. kola Vojvođanske lige Sever.

Čini se da je dobro krenulo plavima sa Vašarišta otkad je trenersku palicu u ruke preuzeo Knežević. Sa prvim golom u gostima ove sezone upisana su nova tri boda koja su ih vinula na drugo mesto tabele, odmah iza Mladosti iz Bačkog Petrovca koja je jedina, pored ekipe iz Šumice, još neporažena u šampionatu.

Srbobranci su u susretu protiv Poleta bili nešto bolji i uspeli da stignu do minimalne pobede. Najbolju šansu imali su sredinom prvog poluvremena kada je Kosović sa dvadesetak metara pogodio stativu, dok je u drugom delu igre špic domaćih Jovović je iz slobodnog udarca zatresao prečku. Samo dva minuta kasnije stiže kazna za domaćine u vidu gola Nikole Kosovića koji sa dvadesetak metara trese mrežu Poleta. Ekipa sa Vašarišta je do kraja meča sigurnom odbranom sačuvala prednost.

Srbobran je igrao u sastavu: Petrović, Bubnjević, Tešanović, Ubović, Ikrašev (k), Pejović, Kosović, Bojović (Španović), Kosmajac, Hađinac (Kulpinski), Marjanov.

Žuti karton: Pejović

Izabranike stratega Miroslava Kneževića u subotu, 23. septembra od 16 časova na stadionu u Šumici očekuje utakmica sa Potisjem iz Kanjiže koje sa deset bodova drži petu poziciju na tabeli.

Turinci posrnuli protiv imenjaka

Mladost se sudarila sa Mladošću u novom kolu Vojvođanske lige Sever, a nažalost, slabija je bila ona iz Turije. Teren u Apatinu neće ostati u dobrom sećanju Turincima jer sa njega kući nisu odneli ni bod, a meč koji je odigran u subotu, 16. septembra se završio rezultatom 1:0 za domaću ekipu.

Mladost iz Turije je tako nakon dve vezane pobede, doživela drugi poraz u prvenstvu, a u nedelju 24. septembra u 16 časova dočekaće Budućnost iz Gložana koja se na tabeli nalazi tik ispod njih, na devetom mestu sa istim brojem bodova (sedam), ali su Turinci u prednosti jer imaju bolju gol-razliku.

Napredak na domaćem terenu slabiji od Obilića

Očekivali su sigurno fudbaleri nadaljskog Napretka protiv Obilića iz Novog Kneževca bolji rezultat od poraza 3:2, posebno jer su vodili na poluvremenu sa 2:1, ali desio se prelaz ''iz keca u dvojku'', kladioničarskim jezikom rečeno.

Susret koji je odigran u nedelju, 17. septembra na terenu u Nadalju nije završen po željama domaćih igrača. Učinak kod kuće je glasio jedan remi i pobeda, a sada se tu nalazi i poraz. Napredak je takođe, baš kao Mladost Turija, izgubio utakmicu nakon dve uzastopne pobede.

Igrače koji brane boje kluba iz Nadalja u novom kolu čeka put u Sentu gde će se sastati sa istoimenom ekipom, a ovaj fudbalski megdan je na programu u nedelju, 24. septembra od 15 časova i 30 minuta.