Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Nula na gostovanju za Mladost-Radost

Prvo gostovanje u novoj sezoni za Mladost-Radost nije donelo ni bod. Puleni stratega Zorana Mijića poraženi su na gostujućem terenu od strane Vojvodine iz Bačkog Gradišta koja im je smestila dva gola u mrežu, dovoljno za pobedu od 2:0 (1:0), u meču odigranom u okviru drugog kola Međuopštinske lige u nedelju, 17. septembra 2017. godine.

Ovaj duel najavljivan je kao jedan od derbija nove runde prvenstva, a prvi su zapretili Srbobranci preko Viktora Tota koji je šutirao pored stative. U 13. minutu igre golmanu ekipe sa Rajčura Milošu Drači je posle udarca ukazana pomoć, pa rezervni čuvar mreže Mekić ipak nije morao ulazi na travnati tepih umesto njega. Vojvodina je krenula sve opasnije da igra, a to im se vratilo u 31. minutu u vidu pogotka koji je postigao Miroslav Sekulić. Usledila je potom situacija kada se fudbaler domaćih Jović našao pred pomenutim Dračom, ali ovaj uspeva da vrhovima prstiju odbrani nezgodan šut. Do kraja prvog dela Mladost-Radost je imala šansu preko Strahinje Banovića koji se našao oči u oči sa golmanom ekipe iz Bačkog Gradišta, međutim lopta je završila u njegovim rukama.

U drugi deo igre Vojvodina ulazi odlično, a šanse pred golom Srbobranaca su se ređale kao na traci. Najpre je Kudrić pokušao sa peterca, ali je Drača bio siguran. Ubrzo je golman belo-crvenih sa Rajčura još jednom bio na visini zadatka kada se Sekulić našao pred njim i probao da ga savlada lob udarcem. Viđeno je još mnogo prilika i uzbudljivih situacija, a rezultat se nije menjao sve do 73. minuta kada je Sekulić ipak, posle mnogo propuštenih prilika, uspeo da nadmudri sjajnog Draču. Mladost-Radost je mogla da smanji prednost da rezervista Dejan Živkov nije šutirao samo pored stative deset minuta pred kraj ove utakmice. Vojvodina je do poslednjeg zvižduka sudije imala još nekoliko šansi, ali odličan ispred gola kluba sa Rajčura bio je Miloš Drača.

Mladost-Radost igrala je u sastavu: Miloš Drača, Darko Konatar, Miroslav Tepić (od 75. Darko Filipović), Nikola Srdanov, Đorđe Romanov, Dejan Vidaković, Viktor Tot, Ervin Hodonicki, Đorđe Golupski (od 46. Dejan Živkov), Strahinja Banović, Goran Čika (od 46. Ivan Filipović).

Na klupi su ostali: Marko Mekić, Radoslav Topalov, Luka Mirković i Bojan Živanović.

Žuti karton zbog bezobzirnog starta zaradio je Strahinja Banović.

U narednom kolu Mladost-Radost na svom stadionu očekuje fudbalska bitka sa ekipom Budućnosti iz Savinog Sela, a taj meč se igra u nedelju, 24. septembra sa početkom u 16 časova.