Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Srbobran preokretom do slavlja, na pauzu sa drugog mesta (video)

Stavili su fudbaleri Srbobrana pobedničku tačku na kraj prvog dela sezone. Plavi sa Vašarišta su uspeli da u poslednjem meču u 2017. godini, kod kuće nakon preokreta poraze BSK iz Bačkog Brestovca rezultatom 4:2 (3:1) u meču odigranom u okviru 15. kola Vojvođanske lige Sever u subotu, 25. novembra.

Nadali su se u klubu sa stadiona u Šumici da će proleće možda čekati sa liderskog mesta, ali Mladost iz Bačkog Petrovca ipak nije kiksnula kod kuće protiv Zadrugara, već naprotiv, raznela ih je sa 5:0. Srbobrancima tako ostaje da na pauzu odu sa poenom zaostatka u odnosu na jesenje prvake, a zanimljivo je da osvojena 34 boda predstavljaju rekord od kada vode bitke u ovom rangu takmičenja.

Uvek opasan po golmane - Aleksandar Marjanov

Vašarišćani su BSK dočekali nakon što u prethodna dva bitna duela kod kuće nisu slavili – protiv Tise iz Adorjana nije bilo golova, dok su od pomenute Mladosti izgubili minimalnim rezultatom. A okršaj sa ekipom iz Bačkog Brestovca nije počeo po planu trenera Miroslava Kneževića i njegovih igrača. Posle neiskorišćene prilike da se iz dosuđenog indirekta učini nešto više i odbrane golmana Srbobrana Nemanje Latinovića nakon šuta gostiju sa ivice šesnaesterca, odbrambeni fudbaler plavih Miloš Ubović u 14. minutu, posle prekida za BSK, nespretno postiže autogol.

Ubrzo stiže reakcija fudbalera sa stadiona u Šumici. Prvo je sreću okušao povratnik u startnu postavu, napadač Aleksandar Marjanov, ali njegov udarac završava pored stative. Tekao je 25. minut igre u trenutku kada je, na ovom meču, odlični Uroš Bojović sa leve strane bio precizan poslavši ''bubamaru'' u praznu mrežu za povratak u egal stanje.

Raspoložen za igru - Uroš Bojović

Pretili su sve više Vašarišćani, sledili su šutevi Bojovića i Kosovića koji su išli preko prečke, a trud je došao na naplatu u 38. minutu. Tada je vezista plavih Bojović poslao sjajan pas za svog saigrača iz špica Aleksandra Marjanova, a on posle prelepog prijema plasira loptu iza leđa nemoćnog čuvara mreže BSK-a Miloša Ignjatovića za preokret i rezultat 2:1. Popularni Tačkaš je upečatljivo proslavio pogodak, u stilu mlade zvezde svetskog fudbala i igrača PSŽ-a Kilijana Mbapea.

Nije prošlo mnogo vremena, kada je na samom isteku prvih 45 minuta, letošnje pojačanje Branislav Hađinac povisio prednost Srbobrana tako što je glavom prebacio golmana gostiju za odlazak na odmor sa još većim kapitalom.

Drugo poluvreme započelo je još jednom opasnom situacijom po klub iz Bačkog Brestovca, međutim Marjanov ne uspeva da poveća svoj golgeterski konto. Oprobao se posle njega i Ubović, a onda u 53. minutu arbitar Čapo iz Subotice svira penal za BSK. Sa bele tačke siguran je bio Darko Sušić, pa se neizvesnost vratila na teren u Šumici – 3:2.

Standardno dobar - Darko Tešanović

Gosti su malo posle toga šutirali preko gola iz kaznenog prostora, a mnogo se lakše disalo kada je Nikola Kosović pogodio u padu posle asistencije Vujičića, međutim mora se priznati da mu je u tom 68. minutu pomogao i protivnički čuvar mreže svojom nesigurnom reakcijom.

Prekršaja nije falilo

U preostalih delu utakmice mreže su se tresle još dva puta, ali iz ofsajda. Pogoci su poništeni Marjanovu, a deset minuta kasnije i Hađincu. Između dva nevažeća gola, smestila se i prilika za fudbalere BSK-a, međutim Latinović je uspešno intervenisao.

Srbobran je igrao u sastavu: Nemanja Latinović, Miloš Ubović, Darko Tešanović (k), Mladen Apić, Vlade Bubnjević, Danilo Pejović, Nikola Vujičić, Uroš Bojović (od 80. Nemanja Tešanović), Nikola Kosović, Aleksandar Marjanov (od 87. Aleksa Dukić), Branislav Hađinac.

Zadovoljan - trener Knežević

Strateg Miroslav Knežević je posle dobijene bitke za ''Radio Srbobran'' priznao da se njegov tim u poselednjih nekoliko utakmica nalazi u silaznoj putanji.

- Moram biti izuzetno zadovoljan sa ovom pobedom imajući u vidu da smo do sada bili u kontra ritmu. Čestitam mojim igračima jer su pružili maksimum, mislim da su zasluženo slavili, iako na momente nije viđena kvalitetna igra. Krenuli smo iz negativnog rezultata i po ko zna koji put nam se ponavlja da sami sebe možemo da pobedimo. Na svu sreću brzo smo se vratili u meč. U jednom momentu drugog dela smo imali stopostotnu šansu, nismo je realizovali, pa su nas gosti kaznili. Pojavila se neka nemirnoća i nesigurnost u našim redovima u poslednjih dvadesetak minuta. Na svu sreću, dali smo taj četrvrti gol i priveli susret kraju – podvukao je trener plavih sa Vašarišta.

Knežević ističe da ostaje žal i gorak ukus u istima je smatra da su na kraju jesenjeg dela sezone mogli da imaju neki bod više na tabeli.

- U najvažnijim mečevima protiv Tise i Mladosti iz Bačkog Petrovca nismo pobedili, mada tu više nismo ni zaslužili, iako smo se svi potajno nadali da možemo da ih dobijemo. Na kraju krajeva, pokazali se da su svi veoma motivisani protiv lidera, a mi u tom momentu nismo znali da nosimo teret prvog mesta. Možda još u ovom trenutku nismo mentalno sazreli da bi bili prvaci. Ali tu je i prolećni deo sezone – završava trener Miroslav Knežević.

Pred fudbalerima Srbobrana je pauza do početka priprema i starta drugog dela takmičenja koje je na programu u martu sledeće godine.