Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Neiskustvo igrača Akademika odnelo radost u Užice

Još jednom su košarkaši Akademika platili danak neiskustvu. Vodili su puleni Jovice Andrića u jednom momentu treće četvrtine i 14 poena razlike, ali prekaljena ekipa Slobode iz Užica uspela je da se vrati u život i slavi posle još jedne dramatične završnice na parketu sportske hale u Srbobranu.

Semafor je na kraju pokazivao 81:87 (30:25, 22:17, 15:30, 14:15) za goste u meču koji je odigran u okviru 9. kola Druge lige Srbije u subotu, 25. novembra 2017. godine.

Žuti su tako šesti put uzastopno napustili teren bez osmeha na licima. A sam početak i čitavo prvo poluvreme nije nagoveštavalo tužan kraj za domaće. Sjajnu partiju su pružili Srbobranci, a imali su rezultatsku prednost koja je zahvaljujući pojačanom ritmu na kraju prvog poluvremena iznosila deset razlike (52:42).

Igrači Akademika su i posle pauze nastavili u istom tempu, pa je na sedam i po minuta pre kraja treće deonice bilo pomenutih plus 14 (59:45). Kako je utakmica odmicala tako se Sloboda približavala, pa je pred kraj ove četvrtine izjednačila (67:67), a ubrzo i povela (67:72). U poslednjem činu ovog susreta viđena je rezultatska trka za gostima koji su se uglavnom nalazili na distanci između dva i šest poena.

Na 73:77 arbitri dosuđuju dve tehničke Užičanima, a Srbobranci ne koriste šansu za izjednačenje, nakon što Nemanja Nićin promašuje dva slobodna bacanja. Imali su u nastavku popravni košarkaši Akademika, ali pola koša minusa (81:82) na nešto više od minut pre kraja duela nisu uspeli da preokrenu na svoju stranu.

Kod žutih su se najviše istakli Nenad Tomašević i Vuk Živanović koji su ubacili po 17 poena, a nisu zaostajali ni Igor Arnaut sa 16 i kapiten Dragan Marić sa 14 pogodaka. Slobodi su na putu ka pobedi najviše pomogli iskusni Miroslav Radić sa 19 poena, kao i Nikola Malešević i Sava Trajković koji su na kraju imali 17, odnosno 16 koševa.

Strateg domaćih Jovica Andrić je nakon meča posebno naglasio da je njegova ekipa igrala maksimalno čitavu utakmicu i da je zbog toga ponosan.

- Žao mi je što nismo pobedili, ali to je zbog toga što smo još neiskusni i zeleni, a nastupili smo i u oslabljenom sastavu. Sloboda je prvoligaški tim, mi smo pokazali da možemo i protiv njih, nažalost to nije bilo dovoljno. Vidi se boljitak, pre svega na energetskom planu. Ovo je veoma kvalitetno prvenstvo, klubovi i igrači su veoma jaki i iskusni, ali mi se nećemo predavati – jasan je Andrić.

Naš sagovornik otkriva da svojim izabranicima uvek govori da mogu da se takmiče na ovom nivou i da nisu zalutali u Drugu ligu.

- Od mnogo njih dobijamo komplimente za lepotu u napadu, ali i našu igru uopšte. Nama je problem što smo kiksnuli protiv timova od kojih nismo smeli, pa sad pokušavamo da se vadimo protiv najboljih. Sve se zakuvalo porazom kod kuće od Konstantina iz Niša, tu smo upali u probleme. Treba nam neka pobeda da izađemo iz crne serije – naglašava mladi trener.

Za okršaj sa Užičanima na raspologanju nije bio bek Miloš Turanjanin koji zbog problema sa zglobom nije trenirao pet dana, ali novo lice na klupi bio je još uvek maloletni Aleksandar Srdanov (17).

- On je dete kluba, perspektivan igrač, a počeo je da trenira sa seniorima od ponedeljka. Zadovoljan sam sa njim, ali sada nisam smeo da ga ubacim u vatru u ovako neizvesnom susretu. To bih verovatno učinio da je konačan ishod bio jasan mnogo ranije. Međutim, računam na njega – poručuje popularni Joca.

Priznaje Andrić da su navijači izvršili izvanredan pritisak na sudije, pa mu se čini da deliocima pravde prvi put nije bilo svejedno dok su se nalazili u sportskoj hali u Srbobranu.

- Tako bi trebalo da bude uvek. Ne mogu da kažem da su sudije odlučile, krivi smo mi sami. Drugačije se gledaju ekipe koje ciljaju plasman u viši rang i one koje se bore za opstanak, što je sasvim normalno – navodi on.

Inače, na utakmici sa Slobodom se prikupljala novčana pomoć za teško obolelu Marinu Kovačev (27), pa su gledaoci iskoristili priliku da pomognu ovoj devojci iz Bečeja tako što su ubacivali željeni iznos u kutiju na ulazu u halu, ali i na parketu tokom poluvremena.

Akademik: Babić, Srdanov, Tomašević 17 (3-3 sl.bacanja, 12-7 za dva, 3sk, 5as), Samardžić 3, Nićin 8 (7-4 za dva, 7sk, 3as), Tutorov, Asanović 4, Živanović 17 (7-7 sl.bacanja, 5-2 za dva, 3-2 za tri, 4.ukr.lopte, 3as), Miljanić, Torović 2, Marić 14 (14-7 za dva, 7sk), Arnaut 16 (2-1 sl.bacanja, 3-3 za dva, 5-3 za tri, 2sk, 4as).

Akademik ni u sledećem, desetom kolu ne očekuje nimalo lak posao jer će dočekati drugoplasiranu ekipu lige, Mladost iz Smederevske Palanke koja ima samo dva izgubljena susreta. Megdan sa njima zakazan je za subotu, 2. decembar od 19 časova.