Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Opasna kriza: Mladost-Radost nastavlja da gubi, mladi Živkov i dalje rešeta mreže

Mladost-Radost nikako da krene u pravom smeru. Lutaju fudbaleri sa Rajčura, izgubljeni u šumi poraza, a i kada se učini da je pronađen put koji vodi ka lepšem ishodu, ispostavi se da je to bila samo varka. Upravo se to desilo izabranicima trenera Dragana Matarugina. Na prvom ozbiljnijem ispitu pod njegovom komandom, četa u belo-crvenim dresovima je poklekla. U duelu sedmog kola Međuopštinske lige, odigranom u nedelju, 22. oktobra 2017. godine doživljen je poraz u Zmajevu od ekipe Obilića rezultatom 2:1.

Da li su četiri poraza (doduše od Budućnosti iz Savinog Sela su tri boda izgubljena za zelenim stolom), prekinuta samo ubedljivim slavljem nad slabašnom Pobedom, odraz trenutne krize ili nedovoljnog kvaliteta tima sa Rajčura ostaje pitanje na koje odgovor mogu da daju samo oni koji nose opremu srbobranskog kluba.

Gosti su dobro otvorili utakmicu u Zmajevu i dominirali prvih 15 minuta. Mladi špic Mladosti-Radosti Dejan Živkov već na početku na asistenciju Filipovića pretrčava odbranu Obilića, ali lopta posle njegovog šuta završava na stativi. Nakon toga, Filipović ima dve prilike, međutim ne pogađa metu. U drugom delu prvog poluvremena domaći konsoliduju svoje redove i povremeno drže inicijativu. Stvaraju odličnu šansu iz koje pogađaju samo okvir gola, pa se na odmor otišlo sa mirnim mrežama.

Talentovani golgeter - Dejan Živkov

Start drugog dela igre pripada Srbobrancima, a Ćika ne uspeva da stigne ubačenu loptu od strane Strahinje Banovića. Tekao je 62. minut kada Zmajevčani stiču prednost preko Kobilarova. Greška i pospanost poslednje linije Rajčuraca koštala ih je primljenog pogotka. Posle prekida na sredini terena, lopta dolazi do pomenutog napadača domaće ekipe koji bez čuvara, volej udarcem sa 15-ak metara pogađa malu mrežu. To je fudbalerima Obilića dalo krila, pa dodaju gas i posle samo deset minuta povećavaju na 2:0. Odbrana Mladosti-Radosti je bila nemoćna, a Kobilarov drugim golom izrasta u junaka utakmice.

Nadu da se može doći makar do boda doneo je u 74. minutu još uvek maloletni Dejan Živkov (17) koji matira golmana kluba iz Zmajeva posle udarca sa ivice šesnaesterca. Ipak, do kraja Srbobranci ne uspevaju da naprave veći pritisak i priliku da se remijem vrate kući.

Mladost-Radost je nastupila u sledećem sastavu: Petar Omčikus, Darko Konatar, Srdanov, Bojan Živanović, Nikola Popović, Dejan Vidaković, Ervin Hodonicki, Strahinja Banović, Goran Ćika, Ivan Filipović, Dejan Živkov.

Sa klupe su šansu dobili: Miroslav Tepić i Jovan Sadžakov.

Srbobranci su pali na tabeli i sada zauzimaju devetu poziciju, a naredni izazov imaju na svom terenu gde će dočekati ekipu Mladosti iz Radičevića. Taj susret zakazan je za nedelju, 29. oktobar od 13 časova i 30 minuta.