Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Svanulo mu sa smenom trenera: Katai dobija sve veću šansu u Alavesu

Fudbaler Aleksandar Katai je konačno polako počeo da dobija priliku u Alavesu ove sezone. U prvih šest kola španske Primere nije ga bilo ni u protokolu za meč, ali od kada je trenersku palicu preuzeo Italijan Đani de Bjazi, Srbobranac je već tri puta ušao na teren sa klupe za rezerve.

Iako se tokom letnjeg prelaznog roka pričalo da će nekadašnji najvažniji igrač Crvene zvezde napustiti klub iz Vitorije (pominjalo se i da će parafirati ugovor sa Valensijom), popularni Magiko ostao je veran klubu u koji je došao pre nešto više od godinu dana (sada se nalaze na 19. mestu, u zoni ispadanja). Međutim, možda se i pokajao zbog toga jer je u prvih šest kola prvenstva bio potpuno van tima. Svanulo mu je kada je mladi argentinski strateg Zubeldia (36) smenjen, a njegovo mesto zauzeo doskorašnji selektor Albanije de Bjazi, koji je ovu reprezentaciju odveo i do Evropskog prvenstva u Francuskoj 2016.

Italijan očito više veruje fudbaleru iz Srbobrana, pa mu je šansu da pokaže šta zna i možda promeni tok utakmice pružio protiv Levantea (30. septembra) u porazu od 2:0, kada je Katai ušao u 78. minutu igre. Već na sledećem susretu (14. oktobra), gde su takođe izgubili bodove istim rezultatom, protiv Real Sosijedada, vihorni dribler pokušava da se dokaže od 64. minuta, a u poslednjem duelu (21. oktobra) gde je rival bio Betis (poraz Alavesa 2:0), srpski internacionalac je ubačen u 76. minutu utakmice.

Sledeću priliku da upiše još jedan nastup u dresu plavo-belih, Srbobranac, koji od ove sezone umesto broja 25 nosi osmicu, imaće u subotu, 28. oktobra od 13 časova, a tada je na programu okršaj sa Valensijom, kojoj je inače, u februaru već tresao mrežu.

Inače, zanimljiva činjenica je da su mu u klubu saigrači Bojan Krkić (27) i Munir El Hadadi (22), nekadašnje mlade nade Barselone.

Dosadašnje neigranje u Alavesu, koštalo je Kataija i nepozivanja u reprezentaciju Srbije. Bivši igrač Vojvodine i Olimpijakosa bio je redovan na spisku selektora Slavoljuba Muslina, ali sitaucija sa minutažom je uticala da to više ne bude tako. Ostaje nada da će se, ako nastavi da i dalje dobija priliku, vratiti u jato Orlova koji su obezbedili plasman na svetsku smotru fudbala u Rusiji sledećeg leta.