Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Futsaleri KMF Srbobran blistaju, pao i kulski Hajduk, bomba Klipića za preokret

Futsaleri KMF Srbobran se nalaze u pobedničkoj seriji! Nakon slavlja nad ekipom Letećeg Holanđanina u Vrbasu (7:4, 29. septembra), na domaćem terenu je srušen apatinski Apa Futsal (3:1, 9. oktobra), a u 3. kolu Fustal lige Vojvodine u nedelju, 15.oktobra je u gostima pao Hajduk iz Kule rezultatom 6:3.

Srbobranski majstori igre na petoparcu predvođeni trenerom Daliborom Maglajčevićem ruše sve redom, a iz KMF-a ne skrivaju da pucaju na plasman u viši rang, odnosno Drugu fustal ligu Srbije. Poslednja žrtva njihove sjajne partije bio je kulski Hajduk.

Poveli su momci iz Srbobrana u 5. minutu igre preko Labuda Mušikića iz penala, a meč je preokrenut na vodenicu Kuljana kada je pred kraj poluvremena došlo do pada koncetracije u gostujućem taboru i iz grešaka koje su usledile Hajduk stiže do dva gola i prednosti na odmoru od 2:1.

Početkom drugog dela igre Srbobranci propuštaju nekoliko šansi za izjednačenje, mada ni domaćini nisu bili samo nemi posmatrači, pa su mogli da povećaju broj pogodaka na svom kontu. Međutim, Mušikić pogazuje svoj golgeterski potencijal pa vraća u život svoj klub, a rezultat na semaforu je pokazivao da je 2:2.

Nastavili su igrači koji brane boje KMF Srbobrana u istom ritmu, a radost među je među njih stigla kada je na scenu stupio Savo Klipić koji bombastičnim šutem donosi preokret i 3:2 za goste.

Bombarder - Savo Klipić

Taj gol im je izgleda dao krila, pa su preko Miloša Pokrajca povećali na 4:2. Hajduk tada kreće u totalnu ofanzivu i u napad ubacuje golmana, a Srbobranci su to znali da iskoriste, pa sa dva pogotka mladog Zorana Arđeljana ispisuju 6:2 i ulazak u mirniju završnicu utakmice. Kuljani su u poslednjem minutu uspeli samo da smanje i postave konačan rezultat od 6:3.

Naredni rival koji će se suprotstaviti srbobranskoj četi koja melje redom je ekipa Sombora, a taj susret je zakazan za subotu, 21. oktobra sa početkom u 18 časova.