Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Mladost-Radost ''sedmicom'' torpedovala Pobedu

Šok terapija je uspela! Smena trenera prodrmala je ekipu, pa je Mladost-Radost nakon slavlja na startu prvenstva, u 6. kolu Međuopštinske lige u nedelju, 15. oktobra 2017. godine upisala drugu pobedu u sezoni. Suparnik možda nije bio dovoljno jak da bude pokazatelj realne snage Srbobranaca, ali pobeda od 7:0 (3:0) protiv ekipe Pobede svakako može dati samopouzdanje pred naredni susret.

Probušili su mrežu gostiju belo-crveni sa Rajčura, a na krilima ove pobede Mladost-Radost će pokušati da nastavi sa dobrim partijama i u narednim mečevima. Viđena je apsolutna dominacija izabranika novog stratega Dragana Matarugina, a domaćini su načeli klub iz naselja kod Bačke Topole već u 6. minutu kada se mladi Dejan Živkov našao sam ispred golmana i bio uspešniji – 1:0. Prednost je povećana nakon šuta sa distance napadača Ivana Filipovića sredinom poluvremena, a na treći pogodak se nije dugo čekalo. Svega osam minuta kasnije, ofanzivac zvučnog imena Strahinja Banović pogađa iz slobodnog udarca za rezultat 3:0 kojim se i otišlo na pauzu.

Srbobranci su ubrzo po sudijskom zvižduku za početak drugog dela igre pogodili stativu, a Banović je razornim udarcem u 52. minutu poslao loptu direktno u rašlje gola Pobede. Nakon 120 sekundi na scenu je ponovo stupio malotetni Živkov koji je posle kontre drugi put slavio svoj pogodak i petardu koja je bačena u mrežu golmana Vereša. Gostujući tim je praktično jedinu priliku imao iz slobodnog udarca, kada je veteran Oskar Virag pokušao sa oko 20 metara. Na isteku sat vremena igre Goran Ćika posle povratne lopte povećava na 6:0, a tačku na goleadu i utakmicu stavlja Ervin Hodonicki posle gužve pred golom gostiju u 89. minutu.

Mladost-Radost igrala je u sastavu: Petar Omčikus, Darko Konatar, Nikola Popović, Miroslav Tepić (od 46. Jovan Sadžakov), Bojan Živanović (od 58. Milan Stanaćev), Dejan Vidaković (k), Ervin Hodonicki, Goran Ćika, Dejan Živkov, Ivan Filipović (od 65. Radoslav Topalov), Strahinja Banović.

Na klupi su ostali: Miloš Drača, Marko Mekić, Viktor Tot i Darko Filipović.

Strateg ekipe Mladost-Radost Dragan Matarugin za ''Radio Srbobran'' ističe da uprkos ubedljivom slavlju, nije u potpunosti zadovoljan.

- Treneri obično nikad nisu sasvim zadovoljni, pa bih tako i ja želeo da igra mog tima bude brža, tečnija i tačnija. Na sve načine pokušavam da im ulijem malo više samopouzdanja, a nadam se da ću u tome uspeti – poručuje Matarugin.

Novi ispit za belo-crvene sa Rajčura biće u nedelju, 22. oktobra od 15 časova kada će izaći na megdan ekipi Obilića iz Zmajeva koja ima četiri boda više u odnosu na njih.

- To će biti prva prava prvenstvena utakmica gde bi moj tim trebao da pokaže da li ima kvalitet ili ne. Gostovanje u Zmajevu je od velikog značaja za nas, jer ako tu dobijemo otvaraju nam se neki drugi pogledi i možda neko lepše proleće – zaključuje šef struke Srbobranaca.