Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Kaznena ekspedicija: Fudbaleri Srbobrana pokorili Sombor i ostali lideri lige

Plavi sa Vašarišta nastavljaju u silovitom ritmu! Poput furije gaze sve igrači Srbobrana, a sada već nije ništa novo činjenica da su pored pobede uspeli da svoju mrežu ostave netaknutom. Ovaj put je pred kaznenom ekspedicijom trenera Kneževića oružje položio Radnički iz Sombora – 1:0 je rezultat kojim su momci sa stadiona u Šumici osvojili plen na meču odigranom u okviru 9. kola Vojvođanske lige Sever u subotu, 14. oktobra 2017. godine.

Slavlje fudbalera Srbobrana je bilo sasvim zasluženo, a igrač odluke bio je golgeter plavih sa Vašarišta Branislav Hađinac koji je domaćeg golmana savladao u 35. minutu ove utakmice. Pre toga Radnički je pokušao na isteku 21. minuta susreta, ali je lopta otišla preko gola, dok se pred kraj poluvremena u šansi našao kapiten Srbobranaca Ikrašev, međutim čuvar mreže ekipe iz Sombora je bio na visini zadatka.

Golgeter - Branislav Hađinac

U drugom delu igre izabranici trenera Miroslava Kneževića su oprobali sreću nekoliko puta, a istakle su se prilike strelca Hađinca u 68. i rezerviste Kosovića u 80. minutu.

Srbobran je igrao u sastavu: Nemanja Latinović, Vlade Bubnjević, Borislav Ikrašev (k), Mladen Apić, Darko Tešanović, Danilo Pejović, Nikola Vujičić, Uroš Bojović (od 72. Nemanja Tešanović), Branislav Hađinac i Vuk Španović (od 59. Nikola Kosović).

Ekipa sa stadiona u Šumici još uvek odmiče jedan bod direktnom konkurentu Mladosti iz Bačkog Petrovca koja je takođe slavila u ovom kolu nadigravši Preporod u gostima sa 3:1.

Štručni štab i igrači se sada okreću izuzetno bitnom duelu na domaćem terenu sa trećeplasiranom Tisom iz Adorjana koji je na programu u subotu, 21. oktobra od 15 časova. Ova utakmica je od velikog značaja za plave jer bi se eventualnim osvajanjem tri boda znatno odmakli od konkurenta za vrh tabele Vojvođanske lige Sever.