Upozorenje
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Četvrta pobeda Turinaca, Nadaljčani produžili lošu seriju

Baš kao što su navikli svoje navijače, kada igraju na domaćem terenu, Turinci ne gube. Fudbaleri Mladosti savladali su boljeplasirano Potisje iz Kanjiže rezultatom 2:1 u duelu koji je odigran u nedelju, 8. oktobra 2017. godine u okviru 8. kola Vojvođanske lige Sever.

Pobeda im možda nije donela pomak na tabeli, ali kada se pogled skrene na kolonu sa bodovima primećuje se da su Turinci izjednačeni upravo sa Potisjem, kao i da ih svega dva poena dele od četvrte pozicije (Mladost se trenutno nalazi na osmom mestu).

Klubu iz Turije sada ponovo sledi gostovanje, ali bez obzira na negativan učinak kada nisu kod kuće (sva tri poraza), ovaj put im se ukazuje prilika da poprave tu sliku. Protivnik sa druge strane će im biti slabi Tekstilac iz Odžaka koji je primio već 26 golova i nalazi se na pretposlednjem mestu tabele. Ta utakmica je na programu u nedelju, 15. oktobra od 15 časova.

Napredak bez golova i bodova

Naleteli su na jačeg Nadaljčani. Put u Hajdukovo na megdan Vinogradaru nije doneo lepe vesti za pristalice i fudbalere Napretka. Domaći zeleni su ih ispratili kući sa dva gola u mreži – 2:0 u meču koji je odigran u nedelju, 8. oktobra u okviru 8. kola PFL Subotica.

Iako je na poluvremenu bio egal, jer se mreža nije tresla, strelci Vinogradara su proradili u nastavku. Posledica ovog poraza je pad za dva mesta na tabeli, pa Nadaljčani sada zauzimaju devetu poziciju.

Šansu da napokon pobede posle četiri kola i ponovo se uzdignu na fudbalskoj lestvici PFL Subotica tražiće protiv Jadrana iz Feketića koji im beži za dva boda. Meč će se igrati u nedelju, 15. oktobra sa početkom u 14 časova i 30 minuta.