Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Srbobran ubedljivom pobedom zatvorio sezonu, Marjanov postigao evrogol (video)

Poslednja utakmica u sezoni donela je pravu reviju golova na stadionu u Šumici! Fudbaleri Srbobrana su se raspucali i uspeli da savladaju Budućnost iz Gložana rezultatom 4:2 u utakmici bez takmičarskog značaja koja je odigrana u okviru završnog 30. kola Vojvođanske lige Sever, u subotu 3. juna 2017. godine.

Plavi sa Vašarišta su tako prvenstvo završili kao četvrti na tabeli, baš kao i pre dve godine. Što se tiče samog meča, viđena je borbena igra na terenu po veoma sparnom vremenu pa je sudija u jednom momentu dozvolio kratak prekid i osveženje za fudbalere obe ekipe. Srbobranci su imali i podršku mladih navijača, dečaka koji su navijali i glasno bodrili svoje miljenike mašući plavim zastavama i duvajući u vuvuzele koje su postale planetarno popularne tokom Svetskog prvenstva u Južnoj Africi pre sedam godina. Domaći su poveli nakon evrogola napadača Aleksandra Marjanova u 24. minutu, kada je iz šesnesterca Budućnosti raspalio loptu koja je otišla direktno u mrežu, a golman gostiju je bio nemoćan da učini nešto više. Izjednačenje je usledilo ubrzo, svega dva minuta kasnije kada je posle gužve pred golom Srbobrana, igrač gostiju sproveo loptu na željeno mesto. Sjajna šansa za goste viđena je u 31. minutu posle šuta sa sa nekih 15 metara, ali je čuvar mreže Borojević bio na visini zadatka. Nova prednost za ekipu sa stadiona u Šumici stigla je u nadoknadi prvog poluvremena. Bojan Mandić je iskoristio dobar pas saigrača, izborio se sa svojim čuvarom i nesigurnim golmanom koga je zaobišao i lagano plasirao loptu u gol Budućnosti za drugu radost Srbobranaca koji su tako na odmor ipak otišli sa minimalnom prednošću.

Golgeter - Aleksandar Marjanov, strelac prvog gola

Drugo poluvreme počelo je pretnjom izabranika trenera Svetozara Sovilja. Naime, jak šut je završio tik pored stative gostiju, a naredna uzbudljiva situacija viđena je pola sata pre kraja meča, ali golman Srbobranaca Borojević je još jednom pokazao da ne želi više da vidi loptu iza svojih leđa. Međutim, upravo se to desilo nešto kasnije. Fudbaler Budućnosti je sa desne strane iz šesnaesterca pogodio u malu mrežu i tako ponovo doneo egal – 2:2. Plavi sa Vašarišta su bili vidno bolji u drugih 45 minuta i videla se želja kod svih igrača da se pobedom oproste od svojih pristalica u ovoj sezoni. Nastavili su domaćini sa napadima, a u 70. minutu igre rezervista šutira, međutim, još jednom neprecizno. Umalo da se promašaji osvete plavima pred kraj utakmice, jer su Gložanci imali dve izuzetno opasne šanse po gol mladog Borojevića. Ali kako su se oni završili neslavno, ekipa sa stadiona u Šumici je rešila da to kazni. Napadač Predrag Peca Radovanović je blic-krigom sa dva gola presudio Budućnosti. Prvo je u 88. minutu glavom nakon kornera matirao gostujućeg golmana, a onda ga u nadoknadi vremena zaobišao i bez problema poslao loptu iza njega postavivši tako konačan rezultat.

Oduševljena deca su zatim, nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, sa tribina uletela na teren kako bi podelili radost sa svojim ljubimcima u plavim dresovima.

Srbobran je igrao u sastavu: Svetozar Borojević, Stanko Radosavljević, Miloš Ubović, Miloš Vilotijević, Borislav Ikrašev, Darko Tešanović, Uroš Bojović, Bojan Mandić, Aleksandar Marjanov, Predrag Radovanović, Radovan Gagović.

Ono što sada sledi fudbalerima Srbobrana je pauza, a nakon toga i pripreme za početak nove sezone koja će početi sredinom avgusta.