Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Banović Strahinja srušio Mladost radost u poslednjem meču Srbobranaca kod kuće ove sezone

Iako su fudbaleri ekipe Mladost radost važili za favorite u duelu protiv gostiju iz Radičevića, to zvanje nisu uspeli da opravdaju, pa su doživeli drugi uzastopni poraz, a četvrti u poslednjih pet utakmica – 1:2 (0:2) u utakmici odigranoj u okviru 17. kola Međuopštinske lige, u nedelju 28. maja 2017. godine.

Na terenu je viđena odlična prvenstvena utakmica, a Mladost iz Radičevića krenula je da igra sa dugim loptama. Prvi pogodak viđen je u  15. minutu igre kada je napadač i desetka gostiju interesantnog imena, Strahinja Banović uputio odličan šut sa nekih 18 metara, lopta tokom puta ka golu Srbobranaca kači jednog igrača i odseda u mreži Miloša Drače. Nešto kasnije usledila je greška domaćina na sredini terena, vezista Mladosti Mihajlo Nikodinović izlazi sam pred golmana ekipe sa Rajčura, ali rezultat se nije menjao. Tekao je 26. minut prvog poluvremena, kada pomenuti Nikodinović koristi dugu loptu saigrača, i potkolenicom uspeva da lobuje izletelog golmana Draču – 0:2 i velika radost za goste iz Radičevića. Izabranici stratega Zorana Mijića imali su više od igre tokom prvih 45 minuta, ali uprkos tome nisu uspeli da zatresu mrežu.

Drugi deo igre obeležili su domaći fudbaleri u belo-crvenim dresovima, jer su imali više loptu u svom posedu, uporno su pretili i imali sijaset šansi koje nisu umeli da iskoriste i smanje prednost Mladosti. Kao i u prethodnom delu utakmice, fudbaleri iz Radičevića su igrali na duge lopte, a u jednoj od takvih sitaucija, golman Srbobranca izleće i slabo je ispucava, to koristi Nikodinović koji pokušava da predribla čuvara mreže domaćih, ali spretni Drača mu ipak uzima loptu. Desni bek ekipe sa Rajčura Darko Konatar kasnije pogađa stativu sa 22 metra, a u poslednjim minutima utakmice, rezervista Momir Mihajlović postiže utešni pogodak za Mladost radost. Gosti odmah potom kreću sa centra i pogađaju samo stativu, pa je tako konačan rezultat na kraju glasio 1:2 za klub iz Radičevića.

Mladost radost igrala je u sledećem sastavu: Miloš Drača, Darko Konatar, Nikola Popović, Dejan Vidaković, Stefan Zekić (od 60. Momir Mihajlović), Radoslav Topalov, Jovan Sadžakov, Ervin Hodonicki, Goran Čika (od 81. Darko Filipović), Nemanja Rankić (k), Siniša Zeljić.

Srbobranci su nakon ovog kola ostali na šestoj poziciji tabele, a petolasirani Tomislavci beže im samo jedan bod.

Ostalo je još samo jedno kolo do kraja prvenstva, a Mladost radost će ga odigrati na gostovanju Jedinstvu u Bačkom Petrovom Selu, u subotu 3. juna od 17 časova.

Inače, ekipa sa Rajčura je u sredu, 24. maja odigrala trening utakmicu u Turiji sa ekipom Mladosti, gde je šansu dobilo mnogo mladih igrača, a meč je završen pobedom Srbobranaca 6:5 (4:2).