Srbobran u misiji: Pobediti opasnu Tisu, a svi žele huk sa tribina

• Pirmajer zvezda večeri: Legenda Partizana ovenčan Oktobarskom nagradom opštine Srbobran

petak, 20 oktobar 2017 14:10
  • Srbobran u misiji: Pobediti opasnu Tisu, a svi žele huk sa tribina

petak, 20 oktobar 2017 02:56

Izgleda da se fudbaleri ekipe Mladost radost nisu oporavili od prethodnog poraza  kada ih je savladao lider Iskra iz Kucure. Belo-crveni su išli u Savino Selo na megdan Budućnosti, a krajnji rezultat bio je 2:1 u korist domaćina, u utakmici odigranoj u okviru 14. kola Međuopštinske lige u nedelju, 7. maja 2017. godine.

Već u 3. minutu desetka Budućnosti Vuk Krstović izlazi sam ispred golmana Srbobranaca Miloša Drače, ali 23-godišnji čuvar mreže gostiju uspeva da ukroti taj udarac. Svega pet minuta kasnije stiže kazna za domaće u vidu gola napadača Siniše Zeljića koji sa 20 metara od gola šestoplasirane ekipe prvenstva uzima loptu i plasira je na željeno mesto – 0:1 za goste! Nakon toga, Srbobranci su imali još nekoliko šansi, a na isteku pola sata igre, odbrana belo-crvenih sa Rajčura gubi loptu na svojoj polovini terena, ona stiže do veziste Budućnosti Đorđa Cimbaljevića, pomoćni sudija signalizira ofsajd, ali je brzo promenio odluku posle postignutog pogotka pomenutog igrača – 1:1. Nisu klonuli fudbaleri gostiju, trudili su se i napadali, ali je nedostajala realizacija. Do isteka prvih 45 minuta, Budućnost je pokušavala dugim loptama, ali golova nije bilo.

Drugi deo utakmice domaća ekipa otvara bolje i preti u nekoliko navrata. Golman Srbobranaca Miloš Drača bio je uhvatio je loptu kada je ofanzivac kluba iz Savinog Sela pokušao da ga lobuje, dok se na drugoj strani posle udarca golgetera belo-crvenih Siniše Zeljića zatresla prečka. Tekao je 85. minut igre kada je posle sporne situacije postignut drugi i pobednički pogodak za Budućnost. Posle izvedenog kornera, golman tima sa Rajčura kreće na loptu, dobija udarac od devetke domaćina Radeta Cimbaljevića koji šalje loptu ka golu, ali je sa linije izbija štoper Nikola Popović. Glavni sudija iz Vrbasa ne svira faul i dopušta da igra teče dalje, a to koristi rezervista Zoran Turović koji pogađa i postavlja konačan rezultat - 2:1.

Mladost radost igrala je u sastavu: Miloš Drača, Darko Konatar, Đorđe Golupski, Slobodan Sekulić (k), Nikola Popović, Stefan Zekić, Jovan Sadžakov, Ervin Hodonicki, Luka Mirković, Nemanja Rankić, Siniša Zeljić.

Sa klupe su ušli: Momir Mihajlović, Darko Filipović i Radoslav Topalov.

Žute kartone zaradili su: Stefan Zekić i Nikola Popović.

Ono što u sledećem kolu očekuje Srbobrance je meč sa pretposlednjom Pobedom iz istoimenog naselja u opštini Bačka Topola. Utakmica je na programu u nedelju, 14. maja od 16 časova i 30 minuta.

Inače, Mladost radost je u sredu, 10. maja odigrala trening meč u Turiji sa ekipom Mladosti, a krajnji rezultat je bio 2:2. Strelci za domaće bili su Vasić i David Mudrinski, dok je za klub sa Rajčura dva puta mrežu zatresao Jovan Sadžakov.