Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Petarda u Šumici i Turiji, duplo slavlje Nadaljčana

Pobedili su fudbaleri Srbobrana posle dva vezana poraza, i to veoma ubedljivo, čula se petarda na stadionu u Šumici, nadigran je Vrbas rezultatom 5:1, u utakmici odigranoj u okviru 24. kola Vojvođanske lige Sever, u subotu 29. aprila 2017. godine.

Poslednja pobeda koju su plavi sa Vašarišta ostvarili bila je na domaćem terenu (protiv Bačke iz Pačira), usledila su dva gostovanja i isto toliko poraza, a kada su se vratili kući, puleni stratega Svetozara Sovilja su ponovo osvojili tri boda koja ih drže na četvrtoj poziciji tabele. Prvi put ove sezone Srbobranci su uspeli da postignu pet golova na meču i pokazali da imaju ofanzivni potencijal.

Ono što u sledećem kolu očekuje fudbalere kluba sa Vašarišta predvođene kapitenom Borislavom Ikraševim je putovanje u Tavankut gde će odmeriti snage sa istoimenom ekipom sa severa Bačke, a ta utakmica se igra u nedelju, 7. maja od  16 časova i 30 minuta.

Goleada i u Turiji

Mladost možda zaostaje deset bodova za klubom iz Srbobrana, ali u ovom kolu je ostvarila pobedu i postigla pet golova baš kao momci sa Vašarišta. Pred Turincima je pala poslednjeplasirana Subotica, a rezultat je bio 5:2 u korist domaćina u meču koji je odigran u nedelju, 30. aprila.

Fudbaleri Mladosti je ostala na 12. mestu tabele Vojvođanske lige Sever, ali se približila na svega bod razlike ekipi Bačke iz Pačira i Tavankutu.

U narednom kolu Turinci idu u Odžake na megdan Tekstilcu, koji je odmah ispod njih na fudbalskoj lestvici. Meč se igra u nedelju, 7. maja sa početkom u 16 časova i 30 minuta.

Tabela Vojvođanske lige Sever:

Napredak sa dve pobede u dva kola

Igrali su Nadaljačni i prethodnog vikenda, ali i vanredno kolo u sredu, 3. maja i osvojili iz dva meča maksimalnih šest bodova.

Prvo je u subotu, 29. aprila u gostima savladan Obilić iz Novog Kneževca sa 2:0, a onda u sredu i Sutjeska iz Bačkog Dobrog Polja na domaćem terenu, nešto ubedljivije – 3:0.

Skočili su tako fudbaleri Napretka sa osme na sedmu poziciju tabele PFL Subotica, a predstojećeg vikenda idu u Feketić gde će se za nove bodove boriti sa Jadranom, u nedelju 7. maja od 17 časova.