Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Lider prvenstva srušio Mladost radost na Rajčuru

Doživela je Mladost radost prvi poraz u prolećnom delu sezone, na domaćem terenu nadigrala ju je prvoplasirana Iskra iz Kucure ubedljivim rezultatom – 3:0 u meču odigranom u okviru 13. kola Međuopštinske lige, u nedelju 30. aprila 2017. godine.

Loša igra, bez konkretne šanse za Srbobrance glavni je utisak sa kojim navijači otišli sa tribina. Očekivao se derbi kojim bi ekipa sa Rajčura pozitivnim rezultatom uspela da se približi lideru na tabeli ali je umesto toga na delu bila dominacija Iskre. Mreža se zatresla već u 4. minutu igre kada je devetka gostiju Darko Nikolić sa pet metara savladao golmana Miloša Draču. Uprkos tome što su gosti iz Kucure imali još nekoliko prilika do kraja prvog dela, pogodaka nije bilo.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Iskra je vođena velikom podrškom vernih navijača, koji su doputovali sa svojim ljubimcima, nastavila sa svojom igrom, pa iako su se domaći fudbaleri u belo-crvenim dresovima trudili da učine nešto više i vrate rezultat u egal, desilo se suprotno. Tekao je 74. minut kada je dosuđen korner za goste, a Damir Gubaš je bio najspretniji i glavom je povećao prednost svog tima na 2:0. Tada je bilo jasno da od izjednačenja i neizvesne završnice neće biti ništa, a na dva minuta pred kraj utakmice Zoran Serdar je samo potvrdio i postavio konačan rezultat.

Mladost radost igrala je u sastavu: Miloš Drača, Darko Konatar, Nikola Popović (od 72. Luka Mirković), Radoslav Topalov, Stefan Zekić (od 46. Momir Mihajlović), Predrag Trbojević (k), Đorđe Golupski (od 83. Mladen Nikolić), Ervin Hodonicki, Dejan Vidaković, Nemanja Rankić, Siniša Zeljić.

Žute kartone kod domaćina dobili su: Stefan Zekić, Ervin Hodonicki i Dejan Vidaković.

Zahvaljujući ovom porazu i pobedi Obilića iz Zmajeva, ekipa sa Rajčura se spustilo jedno mesto niže, pa je sada četvrta na tabeli.

Oni u idućem kolu idu u Savino Selo na megdan ekipi Budućnosti, a ta utakmica se igra u nedelju, 7. maja od 16 časova i 30 minuta.