Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Katai overio pobedu Alavesa, Mudrinski režirao slavlje Spartaka (video)

Fudbaler španskog Alavesa Aleksandar Katai postigao je svoj treći pogodak u sezoni, a poslednji u ubedljivoj pobedi njegovoj tima nad Betisom od 4:1. Isto je učinio i drugi Srbobranac Ognjen Mudrinski, koji je u novim golom u Superligi Srbije doneo tri boda Spartaku iz Subotice.

Prošlo je skoro dva meseca od kada je Katai na meču sa Seviljom poslednji put zatresao mrežu protivničkog tima. Ovaj put, vezista iz Srbobrana je, sa novom modernom frizurom, savladao golmana njenog gradskog rivala Real Betisa u meču odigranom u nedelju, 30. aprila 2017. godine.

Igrali su se poslednji sekundi utakmice kada je popularni Magiko od saigrača Kristijana Santosa dobio loptu na sredini terena. Zaobišao je odbrambenog fudbalera domaćina, nastavio juriš u šesnaesterac, prošao pored još jednog, stigao do golmana Adana i sigurnim šutem postavio konačan rezultat.

Videlo se, zatim, koliko ovaj gol znači nekadašnjoj desetki Crvene zvezde, a saigrači su se okupili oko njega kako bi mu čestitali. Katai je ušao sa klupe u 82. minutu, kada je trener Maurisio Pelegrino odlučio da mu pruži šansu.

Inače, Srbobranac je trenutno najefikasniji Srbin u španskoj Primeri jer je sa tri pogotka (ima i dve asistencije) ispred Darka Brašanca (Real Betis), Nemanje Radoje (Selta), Gorana Čaušića (Osasuna) i saigrača Nenada Krstičića koji imaju upisan po jedan gol na svom kontu.

Alaves se nalazi na 10. mestu tabele i u narednom kolu će na svom stadionu dočekati Atletik Bilbao, a meč se igra nedelju 7. maja od 12 časova.

Aleksandar Katai - pogodak protiv Betisa:

Mudrinski doneo slavlje Subotičanima

Golu se radovao još jedan Srbobranac. Naime, napadač Ognjen Mudrinski bio je glavni režiser pobede subotičkog Spartaka protiv fenjeraša Novog Pazara u meču odigranom u okviru 3. kola plej-auta Superlige Srbije, u subotu 29. aprila.

Vodili su plavi golubovi već od 11. minuta, nakon što je vezista Mile Savković savladao gostujućeg golmana, a prednost je duplirao Mudrinski u 38. minutu igre. Na dvadesetak metara od gola Novog Pazara je primio sjajnu loptu od saigrača, izborio se da je zadrži, a kada se namestio, jakim i izuzetno preciznim šutem sa same ivice šesnaesterca donosi radost navijačima Spartaka na tribinama stadiona u Subotici.

Popularni Prica je igrao do 75. minuta utakmice kada je umesto njega sa klupe ušao Marko Bašanović.

Bio je to ukupno čak 15. pogodak u šampionatu ove sezone za bivšeg igrača Crvene zvezde i tako se osamio na trećoj poziciji liste strelaca jer je iza sebe ostavio veznjaka Vojvodine Filipa Malbašića. Ispred njega su još uvek samo fudbaleri crno-belih Uroš Đurđević sa 20 i Leonardo sa 19 golova.

Sledeći izazov za Spartak Ždrepčevu krv je Rad iz Beograda koji će dočekati u nedelju, 7. maja sa početkom u 17 časova.