Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Srbobranci ponovo poraženi, Turincima remi, Napredak jedini slavio

Drugi uzastopni poraz, a četvrti u poslednjih pet utakmica doživeli su fudbaleri Srbobrana. Ovaj put nisu imali nimalo lak zadatak jer su išli na noge lideru Bečeju, koji ih je savladao rezultatom 3:1 u meču odigranom u okviru 23. kola Vojvođanske lige Sever, u subotu 22. aprila 2017. godine.

Posustaju plavi sa Vašarišta, pobeda je sve više misaona imenica za momke trenera Svetozara Sovilja. Primili su tri gola na gostovanju komšijama, prvim favoritima za plasman u viši rang takmičenja, a počasni pogodak za Srbobrance postigao je napadač Predrag Radovanović. Više od toga izgleda, bar sada, nisu mogli.

Baš kao i prošli put,  zahvaljući tome što je Tisa iz Adorjana doživela poraz (0:2 protiv Sloge iz Čuruga), plavi sa Vašarišta nisu pali sa četvrtog na peto mesto tabele.

Predstojećeg vikenda fudbalere sa stadiona u Šumici očekuje još jedan derbi gde će odmeriti snage sa Vrbasom. Meč se igra u subotu, 29. aprila 2017. godine, a početak je zakazan za 16 časova i 30 minuta.

Turincima dva gola dovoljna za jedan bod

Gostovali su u Somboru fudbaleri turinske Mladosti, delili su megdan sa tamošnjim Radničkim i sa severa Vojvodine se kući vraćaju sa bodom u džepu – 2:2 u utakmici odigranoj u subotu 22. aprila. To nije promenilo raspored na tabeli, bar što se tiče Turinaca, pa su tako zadržali 12. poziciju.

Oni će u idućem kolu dočekati fenjeraša iz Subotice, što će biti dobra prilika da osvoje nova tri boda. Meč se igra u nedelju, 30. aprila, od 16 časova i 30 minuta.

Tabela Vojvođanske lige Sever:

Napredak srušio Vinogradar

Nakon što su prošlog vikenda pauzirali, Nadaljačani su povratak posle kratkog odmora obeležili pobedom nad klubom iz Hajdukova – 2:1, u nedelju 23. aprila. Zadržali su fudbaleri Napretka 8. Mesto na lestvici PFL Subotica, ali važno je napomenuti da imaju meč manje od Proletera iz Ravnog Sela, pa bi u slučaju pobede ili čak remija u narednom meču mogli da ih preskoče i popnu se za mesto više.

Sledeće odmeravanje snaga odigraće se u subotu, 29. aprila od 17 časova kada će Nadaljčani gostovati Obiliću iz Novog Kneževca.