Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Mladost Radost razmontirala goste sa sedam golova u mreži

Ubedljivu i sigurnu pobedu ostvarili su fudbaleri ekipe Mladost Radost i tako se ponovo popeli na treće mesto tabele. Gosti iz Stare Moravice, odnosno ''fenjeraš'' Sloboda ispraćena je kući sa sedam golova u mreži, a konačan rezultat je bio 7:1 (4:0) u utakmici koja je odigrana u okviru 12. kola Međuopštinske lige, u nedelju 23. aprila 2017. godine.

S obzirom da su gosti poslednji na tabeli i da momke kluba sa Rajčura u sledećem kolu očekuje megdan sa liderom Iskrom iz Kucure, trener Zoran Mijić odlučio je da odmori neke igrače. Domaćini su počeli veoma ofanzivno, a napadaču Siniši Zeljiću su zbog ofsajda poništena dva pogotka. Ali zato su belo-crveni uspeli da postignu četiri. Radovali su se Nemanja Rankić u 15. minutu, pomenuti Zeljić u 23., Ervin Hodonicki u 36. i Đorđe Golupski samo nekoliko minuta pred veliki odmor. Ispromašivala se ekipa Slobode u prvom delu igre, između ostalog, imali su par dugih lopti i šut sa distance, a golman Srbobranaca Miloš Drača je uspeo da sačuva mrežu kada se našao lice u lice sa protivničkim igračem, mada je ipak na signalizaciju pomoćnika ubrzo dosuđen ofsajd.

U drugom delu meča se igralo napadački, a trener Srbobranaca pruža šansu mladim igračima Filipoviću, Mirkoviću i Sadžakovu i sva trojica uspevaju da postignu po upišu po pogodak na svoj golgeterski konto. Prvi je protivničkog čuvara mreže savladao u 59. minutu, drugi u 67., a poslednji 79. minutu utakmice, što je ujedno i značilo kraj goleade od strane domaćeg tima. Sloboda je samo uspela da ublaži poraz i postigne počasni gol preko Nemanje Herega, a golman ekipe sa Rajčura Miloš Drača je nakon toga sjajno odbranio situaciju jedan na jedan i tako sprečio da se prednost njegovog kluba smanji.

Mladost Radost je igrala u sastavu: Miloš Drača, Darko Konatar, Predrag Trbojević, Slobodan Sekulić (kapiten), Mladen Nikolić, Dušan Mihajlović, Đorđe Golupski, Ervin Hodonicki, Stefan Zekić, Nemanja Rankić, Siniša Zeljić.

Sa klupe su šansu dobili: Darko Filipović, Luka Mirković, Jovan Sadžakov.

Glavni sudija je bio Aleksandar Marjanov (Srbobran), a njegovi pomoćnici bili su Stefan Mudrinski (Srbobran) i Milisav Matić (Srbobran).

U sledećem kolu na redu je veliki derbi kada će Mladost Radost na svom stadionu dočekati Iskru iz Kucure. Ta fudbalska bitka sa velikim ulogom koja bi u slučaju pobede Srbobrance približila prvom mestu, odigraće se u nedelju, 30. aprila sa početkom u 16 časova i 30 minuta.