Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Odbojkašice Elan Voleja završile sezonu, cilj je ispunjen

Odbojkašice Elan Voleja su porazom protiv Mladosti iz Nove Pazove (3:2) završile prvenstvo za ovu sezonu na sedmom mestu tabele Druge lige Sever.

Ukupno 22 prvenstvena meča odigrale su mlade odbojkašice iz Srbobrana ove sezone, od čega su se deset puta radovale, dok su 12 puta izašle sa terena pognutih glava. To je bilo dovoljno za 29 bodova, što im je donelo poziciju u zlatnoj sredini tabele, tačnije 7. mesto u konkurenciji 12 timova, a to znači da će i u sledećoj sezoni igrati u ovom rangu takmičenja.

Time je, po rečima trenera Dragana Jojkića, praktično ispunjen cilj uprave i stručnog štaba – opstanak u ligi, koju su odbojkašice Elan Voleja ove takmičarske godine igrale po prvi put.

    - Pre početka, a i u toku samog prvenstva, susretali smo se sa mnogobrojnim problemima, počev od teške povrede organizatora igre Tijane Jojkić, koja je pauzirala celu sezonu, pa do odlaska nekolicine igračica iz ekipe. Bilo je pomalo strepnji kako će se naša izuzetno mlada ekipa, čiji je prosek godina blizu 17, snaći u tako renomiranoj ligi sa iskusnijim ekipama koje dolaze iz mnogo većih odbojkaških sredina poput Novog Sada, Rume, Sombora, Bačke Palanke, Pančeva, Vršca, Inđije, Apatina i Stare Pazove – poručuje Jojkić.

Iako je posle jesenjeg dela sezone Elan Volej zauzimao 10. mesto na tabeli sa svega tri pobede, devojke iz Srbobrana nisu klonule duhom.

    - U pauzi između dva dela prvenstva se odlično treniralo, pa je rezultat svega toga bila izuzetna igra naše ekipe u nastavku takmičenja. Imali smo učinak od sedam pobeda i četiri poraza, a navijači su imali priliku da iz nedelju u nedelju, pogotovo u srbobranskoj hali, uživaju u čarima odbojke i fenomenalnoj i pre svega borbenoj igri naših devojaka – govori trener Elan Voleja.

Inače, klub je od osnivanja krajem 2011. godine pa do danas, promenio tri ranga takmičenja, a naš sagovornik tvrdi da su ambicije svake godine iste – stalni napredak, kako u igračkom, tako i u organizacionom smislu.

    - Želja svih u klubu je da okosnicu seniorskog tima i dalje čine devojke koje su potekle iz mlađih kategorija naše ekipe ili iz bliže okoline i da uz neka pojačanja ostvarimo još bolji plasman u narednoj sezoni – podvlači Jojkić i dodaje da u Elan Voleju vredno trenira oko šezdesetak devojčica koje su svrstane u četiri selekcije.

Kako kaže Dragan Jojkić, da se rad svih u klubu, pogotovo predsednika Boška Popovića i ostalih članova uprave, izuzetno ceni u odbojkaškom svetu, pokazuje i činjenica da je tradicionalni ''Street volley'' turnir, koji se svakog septembra održava u Srbobranu i koji je prošle godine okupio oko 300 devojčica iz svih delova Vojvodine, ušao u zvanični kalendar Odbojkaškog saveza Srbije i Odbojkaškog saveza Vojvodine.

Boje Elan Voleja tokom upravo završene sezone branili su (poređano po godištu):

Kapiten Ana Bogojević (1990), Tatjana Jojkić (1993), Katarina Milović (1999), Tamara Pavkov (1999), Katarina Milović (1999), Smiljana Ivanović (2001), Jovana Stojanović (2001), Kristina Milović (2001), Noemi Kiš (2001), Nataša Kupreščanin (2001), Jovana Dobrić (2001), Oksana Vučetić (2001), Nikolina Popović (2002), Ana Gajić (2002), Anja Gavrilov (2003).

Ekipu su tokom sezone napustile: Dorina Kusli (1995) i Jovana Kupreščanin (1999).

Treneri: Dragan Jojkić i Nenad Milović.

Naš sagovornik posebno želi da istakne izuzetan uspeh kadetske selekcije Elan Voleja (devojčice rođene 2000. i mlađe) koje su posle razigravanja u kvalifikacionoj grupi u konkurenciji ekipa iz Novog Sada, Temerina, Bačkog Gradišta i Šida, stekle pravo da u četvrtfinalu protiv kluba iz Pančeva odluče ko će se plasirati na finalni turnir prvenstva Vojvodine. U dve utakmice devojke iz Srbobrana su bile bolje i tako su uspele da se nađu među četiri najuspešnije ekipe u pokrajini.

Finalni turnir se održao pre desetak dana u Apatinu, a u polufinalnom meču usledio je okršaj sa Novim Sadom. U utakmici za infarkt, odbojkašice Elan Voleja i pored vođstva od 2:1 u setovima, nisu izdržale nalete fizički jačih rivalki pa ih je poraz odveo u borbu za bronzanu medalju gde su od novosadske ekipe Star takođe izgubile sa 3:2. Inače, primač naše ekipe Kristina Milović je proglašena za najbolju na svojoj poziciji.

Prema rečima Dragana Jojkića, četvrto mesto u Vojvodini je veoma velik uspeh za malu sredinu kao što je Srbobran, pogotovo ako se uzme u obzir da je ženska odbojka u pokrajini veoma popularna, a dokaz toga je da postoji oko 80 registrovanih klubova koji se takmiče u ukupno šest liga.

Darko Vujinović

Tabela Druge lige Sever na kraju sezone:

MojSrbobran.net

vremenska prognoza

Srbobran

Vlažnost

Vetar

baner