Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Rafal Mladosti-Radosti, šest golova Živkova

Fudbaleri Mladosti-Radosti nisu imali milosti prema nekompletnim gostima iz Stare Moravice.

Srbobranci su Slobodi očitali lekciju i razneli ih sa čak 8:1 (2:1) kako je glasio konačan rezultat utakmice 11. kola Međuopštinske lige koja je odigrana u nedelju, 19. novembra 2017. godine.

Za sve su se pitali momci ekipe sa Rajčura. Bili su veoma željni da ostave jak pečat na kraju jesenjeg dela sezone, pa su do vrha napunili mrežu ''fenjeraša''. Najviše je odskočio mladi golgeter Dejan Živkov koji je šest puta pogađao u metu, pa je tako sa ukupno 16 postignutih golova u prvom delu šampionata zvanično najbolji strelac Srbobranaca, a verovatno i čitavog prvenstva.

Biser - Dejan Živkov

Mladost-Radost se pre ovog okršaja nalazila u pobedničkom ritmu, pa je klub iz Stare Moravice bio samo poslednja žrtva izabranika Dragana Matarugina. Belo-crveni će tako na višemesečnu pauzu otići sa četiri vezana slavlja.

Iako su gosti iz Stare Moravice prvi ozbiljno pripretili, Rajčurci su golom Hodonickog, glavom posle prekida u 15. minutu pokazali ko je gazda na terenu. Potom je viđena i revija prilika pominjanog Živkova koji je pre pogotka, oprobavao šut, ali lopta nije htela da završi na željenom mestu. Međutim, to se ipak dogodilo u 39. minutu kada popularni Žile koristi pas Jovana Saždakova i duplira prednost svog tima. Sloboda se nije predavala, pa se samo nekoliko trenutaka pred kraj prvog poluvremena vraćaju u život i smanjuju na 2:1.

Izuzetno hladno vreme uticalo je i da navijača maltene i nema, ali fudbaleri su na terenu morali da odigraju i drugih 45 minuta. Počelo je sa šansom Ivana Filipovića koji sa pet metara prebacuje loptu preko stative, a ubrzo nakon toga Živkov pokazuje da i glavom ume da savlada protivničkog čuvara mreže, posle centaršuta saigrača (51. minut) za 3:1. Sve dileme oko pobednika ubrzo su otklonjene kada je ovaj bivši član kadetske selekcije subotičkog Spartaka još jednom glavom matirao golmana Slobode.

Nešto kasnije za Mladost-Radost dosuđen je i penal koji raspoloženi Živkov pretvara u 5:1, a posle samo četiri minuta maloletni srbobranski golgeter ponovo uspeva da nadmudri odbranu i čuvara mreže gostiju, pogađajte – glavom. Seriju zatvara nakon pasa Ivana Filipovića kada loptu lagano plasira preko gol crte za 7:1, a u bukvalno poslednjim sekundama utakmice rezervista Viktor Tot, koji je pre toga zatresao i prečku, golom stavlja tačku na meč i jesenju polusezonu.

Mladost-Radost igrala je u sastavu: Miloš Drača, Darko Konatar, Nikola Srdanov, Miroslav Tepić (od 52. Bojan Živanović), Đorđe Golupski, Ervin Hodonicki, Dejan Vidaković (k) (od 46. Darko Filipović), Goran Ćika, Jovan Sadžakov (od 46. Viktor Tot), Ivan Filipović, Dejan Živkov.

Zadovoljan - Dragan Matarugin

Strateg domaćina Dragan Matarugin priznaje da utisci posle ovakvog rezultata ne mogu da budu loši.

- Došao sam pre šest kola, ostvarili smo pet pobeda i jedan poraz. Opšti utisak je povoljan, momci su korektni i odziv na treninzima je dobar. Uhvatili smo priključak za vrh i nadamo se boljem proleću – jasan je naš sagovornik.

U razgovoru sa njim, neizbežno je bilo pominjanje Živkova.

- Ja sam ga upoznao kad sam došao u klub. Veoma je talentovan i kompletan igrač, samo mu treba još iskustva i utakmica. Sada je dao je šest golova, ali to je plod zajedničke igre. Nadam se da će i u drugom delu sezone i dalje pogađati i da će ostati sa nama – poručuje Matarugin.

Trener Mladosti-Radosti je mišljenja da će borba za prvo mesto biti teška, jer su u zaostatku od sedam bodova u odnosu na prvu Vojvodinu iz Bačkog Gradišta i Tomislavce koji zauzimaju drugo mesto.

- Sigurno je da ćemo krojiti tabelu jer te dve ekipe na proleće dolaze kod nas. Možemo svakog da pobedimo i sigurno ćemo uticati na to ko će biti prvak na kraju – završava Dragan Matarugin.

Srbobranci kalendarsku 2017. godinu završavaju kao četvrtoplasirani tim Međuopštinske lige sa učinkom od šest pobeda i četiri poraza i osvojenih 18 bodova, sedam manje od prve Vojvodine iz Bačkog Gradišta.