Upozorenje
  • JFile: :read: Nije moguće otvoriti datoteku:
  • Neuspešno učitavanje XML datoteke

Kasno buđenje Akademika donelo novi poraz

Kasno buđenje košarkaša Akademika donelo je još jedan poraz u poslednjim trenucima meča.

Tas je prevagnuo na stranu ekipe Žarkova koja je slavila nad Srbobrancima rezultatom 82:86 (26:22, 11:23, 18:20, 27:21) u 7. kolu Druge lige Srbije koje je odigrano u sredu, 15. novembra 2017. godine.

Penal završnica nije donela osmehe na lica izabranika Jovice Andrića i navijača na tribinama koji su se, zajedno sa domaćim igračima, probudili u drugom poluvremenu glasno bodreći svoje ljubimce u žutim dresovima. Na 13 sekundi do kraja, kapiten Dragan Marić pri rezultatu 81:82 ne pogađa drugo slobodno bacanje koje bi donelo izjednačenje, dok je igrač Beograđana potom oba puta bio siguran sa penala. Njihova prednost potom nije došla u pitanje, pa je Žarkovo tako upisalo četvrtu pobedu u sezoni.

A u prvom poluvremenu viđena je prava rezultatska klackalica gde su iz prve deonice uspešniji izašli Srbobranci (26:22), dok su košarkaši Žarkova podigli ritam u drugoj četvrtini (11:23) te je prvih 20 minuta završeno u korist gostiju – 37:45. Treći čin susreta doneo je bolju partiju Akademika, mada je kapital beogradske ekipe išao i do 15 poena, ali su se žuti stabilizovali i potpuno podigli iz ponora u poslednjoj deonici gde su se šunjali na jednocifrenom zaostatku (61:65, 74:78), međutim sreće na samom završetku duela nažalost nije bilo.

Kod domaćeg tima istakao se Dragan Marić sa 19 poena, Miloš Turanjanin imao je 17, dok je Vuk Živanović dodao 14 koševa. Žarkovo su do pobede vodili Milan Janjušević sa 25 i Luka Gašić koji je ubacio 20 poena.

Trener Srbobranaca Andrić posle utakmice nije krio razočaranje, priznavši da mu je teško, kao i celoj ekipi.

- Počeli smo da igramo od 25. minuta. Tada smo krenuli da pokazujemo želju i energiju koju smo morali da imamo tokom celog meča. Da bi u ovoj ligi dobio nekog, moraš da igraš 35 minuta na visokom nivou. Otvorili smo utakmicu fenomenalno, dali smo šest trojki u prvoj četvrtini, ali kasno smo se upalili i počeli da igramo odbranu – govori mladi trener.

Podseća da je rekao da će ovo biti pretežak duel i da je Žarkovo odlično,  što se, kako kaže, sada i videlo.

- Imaju ekstra igrača Milana Janjuševića koji napravio ogromnu prednost. Oni se sigurno neće boriti za opstanak. To je sjajna ekipa, fizički dominantna, imaju tri poraza, a dva su doživeli tek posle produžetaka. Jednom je to bilo protiv lidera Slobode iz Užica, a drugi put u Leskovcu protiv Zdravlja gde smo mi u prošlom kolu izgubili 21 razlike – poručuje naš sagovornik.

Ne zaboravlja Jovica Andrić da se zahvali navijačima koji su i ovaj put ispunili sportsku halu i priznaje da su njegovim pulenima bili vetar u leđa.

- Fenomenalni su, očigledno su prepoznali trenutak kada smo počeli da se borimo. Taj voljni momenat mi je i jedino drag iz ove utakmice. Dakle, to što prvi put u ovih sedam kola igrači pokazuju emociju i da im je stalo – tvrdi strateg srbobranskog drugoligaša.

Zanimljivo je da je prvi put ove sezone na raspolaganju bio i čuveni Marko Ždero koji zbog obaveza sa turnirima u basketu nije uvek u mogućnosti da predvodi saigrače na parketu.

- Ždero nam je mnogo značio. On nam je doneo potrebnu energiju koju inače nemamo jer smo zeleni i neiskusni, kako igrači, tako i ja. Veliki je problem i što zbog toga što još nemam licencu ne smem da ustajem sa klupe i da pričam sa sudijama, a neki igrači koji su prošle sezone bili na mnogo većem nivou, sada igraju nezadovoljavajuće – ističe Andrić.

Prema njegovim rečima, oni još nisu svesni koji rang takmičenja igraju i da je ovo suviše jaka liga da bi sebi mogli da dopuste da nekog u glavi unapred pobede ili da odigraju 15 minuta pa da se nadaju osvajanju bodova.

- Evo odigrali smo 20 minuta drugog poluvremena, uspeli smo da se vratimo iz velikog minusa, da imamo napad za vođstvo, kao i slobodno bacanje za nerešen rezultat, međutim nismo dovoljno zaslužili da dobijemo meč i stojim iza toga – naglašava sagovornik Radio Srbobrana.

Popularni Joca ocenjuje da su sada u veoma teškoj situaciji, posebno što već u subotu, 18. novembra idu u Lazarevac na megdan Kolubari, koja je inače u ovom kolu napravila senzaciju savladavši prvoplasiranu užičku Slobodu.

- Igraćemo sa konkurentom za opstanak, pa ćemo dva vezana kola biti domaćini najboljim klubovima u šampionatu. U subotu 25. novembra dočekujemo Slobodu iz Užica, pa 2. decembra Mladost iz Smederevske Palanke. To su najveći favoriti za ulazak u Košarkašku ligu Srbije. Zbog toga je ovaj poraz još bolniji, jer smo prosto morali da pobedimo – smatra on i dodaje da je ovo, posle niškog Konstantina, njihov drugi kiks.

Sada će svaki naredni okršaj biti kao finale, govori Andrić, pa se tako u Lazarevcu mora slaviti.

- Ušli smo u donji deo tabele i treba da nađemo način da se što pre izvučemo, inače neće valjati. U obavezi smo da polusezonu završimo sa pet, šest pobeda kako znamo i umemo. Sa pet pobeda pre početka lige ne bismo bili zadovoljni, ali sad bi. Sa deset, 11 pobeda se opstaje, a mi smo trenutno jako daleko od toga. Ima još mnogo mečeva, nije kraj, ali sa ovom energijom koju smo prikazali poslednjih 15 minuta možemo da dobijemo svakog rivala. A bez nje ne možemo nijednog – završava Jovica Andrić.

Akademik: Babić, Turanjanin 17 (4-3 sl.bacanja, 8-4 za dva, 2-2 za tri, 5sk, 3as), Tomašević 11 (6-3 za tri, 5sk, 4as), Samardžić 3, Nićin, Tutorov, Asanović 2, Živanović 14 (4-3 sl.bacanja, 2-1 za dva, 8-3 za tri, 4sk, 4as), Ždero 10 (3-2 za dva, 9-2 za tri, 5sk, 3as), Torović 4 (3-1 za dva, 3sk), Marić 19 (5-3 sl.bacanja, 10-8 za dva, 6sk, 3as), Arnaut 2.

Akademik je i dalje na 11. poziciji tabele sa osam prikupljenih bodova, a kao što je rečeno, sledeći suparnik će im biti Kolubara iz Lazarevca gde će Srbobranci putovati u subotu, 18. novembra od 19 časova i 30 minuta kada je na rasporedu novo kolo Druge lige Srbije.